Biografia Justina Biebera

Justin Drew Bieber to jeden z najbardziej znanych kanadyjskich wokalistów
z kręgu muzyki R&B oraz pop. Chociaż ten młody artysta liczy sobie niespełna dziewiętnaście lat, to na swoim koncie ma już sporo sukcesów. Poznaj bliżej wyjątkową sylwetkę tego wspaniałego chłopaka!

Odkrycie ulubieńca nastolatek

Bieber został odkryty właściwie zupełnie przez przypadek, za pośrednictwem znanego serwisu YouTube. Jego głos wydawał się być tak zadziwiający, że już niedługo potem młodziutki ale pełen pomysłów i pewien tego co chce chłopak podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. Ale zacznijmy od początku…

Dzieciństwo i dorastanie

Urodził się 1 marca 1994 roku w prowincji Ontario. Z tym kanadyjskim stanem związane było jego całe dzieciństwo, gdzie był wychowywany jedynie przez matkę Pattie Mallette, która urodziła go w wieku dziewiętnastu lat. W obowiązkach nad dzieckiem pomagali także rodzice Patrici.

Już jako kilkulatek interesował się głównie sportem – hokejem oraz piłką nożną. Nic nie zapowiadało, że z młodego chłopca wyrośnie znana gwiazda muzyczna!

1

Początki kariery

Nie wiadomo, kto właściwie zaraził tego wspaniałego przyszłego wokalistę pasją do muzyki. Wiadomo jednak, że chłopiec uczył się gry na fortepianie, gitarze i perkusji. W 2007 roku Justin razem z mamą zaczął umieszczać swoje teledyski w Internecie, głównie po to, by mogła obejrzeć go jego rodzina.

To właśnie w ten sposób został wypatrzony przez Scootera Brauna, który zaprosił go do poznania się z Usherem, amerykańskim wokalistą i tancerzem, uważanym za króla współczesnej muzyki R&B.

Pierwszy muzyczny kontrakt podpisał w 2008 roku, a niedługo potem razem
z mamą przeprowadził się do Atlanty. Pierwszy mini album Justina został zatytułowany „My Word”, a promującym singiel utworem był utwór „One Time”, wykonany razem z Usherem. Singiel zyskał bardzo szybko status platynowej płyty, a kolejne piosenki zebrały równie doskonałe recenzje.

Dzisiaj…

Nasz ukochany wokalista ma na swoim koncie wiele koncertów oraz występów w programach telewizyjnych. Młody i podobający się wielu fankom chłopak został także umieszczony na drugim miejscu listy najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej trzydziestego roku życia (według amerykańskiego dwutygodnika „Forbes”).

Justinbieber

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Biografia Justina Biebera, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*